O G Ł O S Z E N I A       D U S Z P A S T E R S K I E

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

6 kwietnia 2014 r.

1. Rozpoczęliśmy  rekolekcje wielkopostne. Jest to czas w którym chcemy uporządkować nasze życie duchowe, abyśmy  z radością i godnie mogli przeżywać uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
      Wszystkich serdecznie zapraszamy na spotkania ze słowem Bożym, w świetle którego pragnie kształtować nasze życie. Zorganizujmy tak czas, aby w pełni odpowiedzieć na zaproszenie, które do nas kieruje sam   Jezus Chrystus. Módlmy się łaskę nawrócenia, abyśmy w pełni wykorzystali łaski, które dla nas przygotował Miłosierny Pan.

2. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z rekolekcyjnym kazaniem pasyjnym.

3. Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek, odbędą się w następującym porządku:

- o godz. 8.00 i 18.00 dla dorosłych

- o godz. 16.30 dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej kl. I i II

- o godz. 19.00 dla młodzieży szkól średnich i pracującej oraz kandydatów do bierzmowania.

4. W  poniedziałek – 7 kwietnia  - od godz. 14.00,  odwiedzimy osoby chore i starsze z posługą  sakramentalną, dlatego bardzo proszę aby te osoby zgłosić jeszcze dzisiaj  w zakrystii.
Prosimy także o zorganizowanie dojazdu do tych osób.

5. Środa – 9 kwietnia – będzie dniem spowiedzi rekolekcyjnej, od godz. 8.00 do 8.30 oraz od godz. 15.30 do 18.00 z podanymi przerwani  w programie.
Bardzo prosimy, aby w tym dniu skorzystać z  sakramentu pokuty.

6. Droga Krzyżowa, w piątek o godz. 17.00.

7. Za  tydzień  rozpoczniemy  Wielki  Tydzień  – Niedzielą Palmową – uroczyste   poświęcenie  palm odbędzie się przed Mszą świętą o godz. 11.00 przed krzyżem misyjnym a następnie procesja do kościoła.

8. Wynagradzając Jezusowi za nasze zbawienie w przyszłą niedzielę – 13 kwietnia – odbędzie się Droga Krzyżowa, ulicami naszej Parafii. Nabożeństwo, rozpoczniemyo godz. 19.00, w Trojanowicach, przy krzyżu, na ul. Krakowskiej

Wszystkich Parafian z Giebułtowa, Trojanowic, i Pękowic zapraszam na  modlitewne   rozważanie Męki Pańskiej, w czasie Drogi Krzyżowej, a Strażaków z Trojanowic i   Giebułtowa proszę o pomoc porządkową oraz  zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej.

9. W  piątek – 11 kwietnia – o godz. 18.00 będzie spotkanie dla lektorów  i ministrantów.

10. W przyszła niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.00 będzie Zmianka Różańcowa.

Szczegółowy program uroczystości Wielkiego Tygodnia i Wielkanocnych będzie umieszczony się w aktualnościach
(trzeba wejść na stronę główną i kliknąć na zdjęciu naszego kościoła, które znajudje się w lewym rogu strony)

strona internetowa naszej parafii:

www.parafiagiebultow.pl