VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1 maja 2016 r.

1. Dzisiejsza niedziela wprowadza nas w miesiąc maj, który w sposób szczególny poświęcony jest czci Najświętszej Maryi Panny. Codziennie będziemy gromadzić się w naszym kościele na nabożeństwach majowych, w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 15.00; ucząc się w szkole Maryi całkowitego zawierzenia Bogu i służby bliźniemu oraz  modlić się za Ojca Świętego, za  Kościół w Polsce,   o pokój na świecie, za   rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje. Bezpośrednio po nabożeństwie będzie Msza święta. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian, szczególnie dzieci, na nabożeństwa majowe.

Dzisiaj na zakończenie Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W poniedziałek – 2  maja – o godz. 21.00 będzie Msza święta i nabożeństwo ku czci św.
Jana Pawła II

3. W e wtorek - 3 majaUROCZYSTOŚC  NMP  KRÓLOWEJ POLSKI

Jest to także uroczystość odpustowa w naszej parafii.

Msze święte w tym dniu będą:

- o godz.   8.00

- o godz. 11.30 Uroczysta Suma Odpustowa.

Na zakończenie Sumy odbędzie się procesja eucharystyczna. Bardzo proszę aby na procesje zabrać
feretrony, chorągwie, baldachim, w strojach krakowskich. Małe dziewczynki proszę do sypania
kwiatków i chłopców do dzwonienia. Zapraszam także Strażaków z Giebułtowa i Trojanowic ze
swoimi sztandarami.

- o godz. 15.00 Nabożeństwo majowe i Msza święta.

Wszystkich Parafian i gości zapraszam do udziału w tych uroczystościach.

4. W środę – 4 maja:

- o godz. 17.00 Spotkanie dla dzieci klas III,

- o godz. 19.15 Spotkanie dla Rodziców dzieci klas III

5.  W czwartek – pierwszy miesiąca;

-   o godz. 18.30 nabożeństwo majowe połączone z modlitwami o powołania kapłańskie

i zakonne  oraz Msza św.

6. W piątek –  pierwszy miesiąca:

- od godz.  9.00 odwiedzę chorych i starszych z Komunią świętą w Giebułtowie,

a ok. godz. 10.30 w Trojanowicach.

- od godz. 17.30 Spowiedź

- o godz.   18.30 nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem do NSPJ i Msza święta.

7.  W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.00 będzie Zmianka Różańcowa.

8. Sakrament Chrztu Świętego, w tym miesiącu będzie udzielany w czwartą niedzielę
– 22 maja -
w czasie Mszy świętej o godz. 11.00

9. W dniach od 4 do 6 lipca z naszej parafii organizowany jest wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny do
Majdanka, Lublina, Kozłówka, Zamościa. Zgłoszenia można dokonać pani Lilianny Wilk.
Koszt 400 zł. Przy zapisie należy wpłać zaliczkę 100 zł.

www.parafiagiebultow.pl