XI NIEDZIELA ZWYKŁA

12 czerwca 2016 r.

1. Miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa, skłania nas do dziękczynienia za wielkie dzieła Boże, które dokonały się przez Jezusa Chrystusa. Dlatego trwajmy w modlitwie dziękczynnej i wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa poprzez udział w nabożeństwach czerwcowych, które w naszym kościele są odprawiane:

- w dni powszednie o godz. 18.30

- w niedziele o godz. 15.00; bezpośrednio po nabożeństwie jest Msza święta.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek                 św. Antoniego z Padwy

we wtorek                        bł. Michała KOZALA, biskupa i męczennika

w środę                            bł. Jolanty , zakonnicy

w piątek                           św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

3. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, w naszej diecezji odbywa się peregrynacja Krzyża i ikony Matki Bożej. W najbliższy czwartek – 16 czerwca -  o godz. 15.00 znaki te przybędą do Bolechowic i będą tam przebywały do piątki. Zapraszamy, szczególnie młodzież naszej parafii, do wspólnej modlitwy, niech nasz udział będzie wyznaniem naszej wiary oraz troski o wielkie dzieło jakim jest Światowe Dni Młodzieży. Szczegółowy program modlitewnego czuwania przy świętych znakach jest wywieszony w gablocie.

4. W przyszłą niedzielę – 19 czerwca  - w czasie Mszy świętej o godz. 11.00 będzie udzielany Sakrament  Chrztu Świętego. Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych odbędzie się w środę
– 15 czerwca – o godz. 19.15.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

5 czerwca 2016 r.

- w dni powszednie o godz. 18.30

- w niedziele o godz. 15.00; bezpośrednio po nabożeństwie jest Msza święta.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w środę                            św. Jadwigi, Królowej

w sobotę                           św. Barnaby, Apostoła

3. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.00 będzie Zmianka Różańcowa.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

29 maja 2016 r.

1. W środę rozpocznie się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa, jest to czas, który skłania nas do dziękczynienia za wielkie dzieła Boże, które dokonały się przez Jezusa Chrystusa. Z przebitego Serca Zbawiciela wypłynęła Krewi i woda i tam wzięły początek sakramenty Kościoła. Dlatego trwajmy w modlitwie dziękczynnej i wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa poprzez udział w nabożeństwach czerwcowych. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych.

2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.30 gromadzimy się w naszym kościele na  Mszy świętej, a po jej zakończeniu jest nabożeństwo i procesja w czasie, której podążamy za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

W czwartek na zakończenie oktawy przyniesiemy do  błogosławieństwa wianki z kwiatów  i ziół leczniczych.

Niech nasz gorliwy udział w liturgii Oktawy będzie wyrazem wiary  i autentycznego przylgnięcia do Jezusa oraz wdzięczności za Najświętszy Sakrament.

Zapraszam do  udziału, w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych, zapraszam  was wszystkich, aby nasza obecność pomogła nam pogłębić nasza wiarę, nadzieję i miłość.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek                św. Jana SARKANDRA, kapłana i męczennika

we wtorek                      Święto Nawiedzenia NMP

4. W czwartek – I miesiąca

- o godz. 18.30 Msza święta i nabożeństwo czerwcowe oraz Godzina Święta i procesja.

- o godz. 21.00 Msza święta i nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

5. W piątek – 3 czerwca - przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów

Z racji uroczystości , w piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych   oraz zachowania dnia pokuty.

6. W piątek – pierwszy miesiąca:

- od godz.  9.00 odwiedzę chorych i starszych z Komunią świętą w Giebułtowie,

a ok. godz. 10.30 w Trojanowicach.

- od godz. 17.30 Spowiedź

- o godz.   18.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza święta.

7. W sobotę  Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

- godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza święta.

www.parafiagiebultow.pl