O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

XXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA

14 września 2014 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie
i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym Krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją Paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek              Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

we wtorek                   Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

w środę                       św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa

w czwartek                  Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

w piątek                      św. Januarego, biskupa i męczennika

3. W piątek – III miesiąca – po Mszy świętej o godz. 19.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

4. W przyszła niedzielę – 21 września – w czasie Mszy świętej o godz. 11.00 będzie   udzielany   sakrament Chrztu Świętego. Spotkanie dla Rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek – 19 września – o godz. 19.30.

O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E

XXIII   NIEDZIELA   ZWYKŁA

7 września 2014 r.

1. Jutro – 8 września -  przypada Święto Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

we wtorek            bł. Anieli SALAWY

w piątek               Najświętszego Imienia Maryi

w sobotę              św. Jana CHRYZOSTOMA, biskupa i doktora Kościoła

3. W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godz. 8.00 będzie Zmianka Różańcowa.

strona internetowa naszej parafii:

www.parafiagiebultow.pl