O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E

XII   NIEDZIELA   ZWYKŁA

22 czerwca 2014 r.

1. Miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa, skłania nas do dziękczynienia za wielkie dzieła Boże, które dokonały się przez Jezusa Chrystusa. Z przebitego Serca Zbawiciela wypłynęła Krewi i woda i tam wzięły początek sakramenty Kościoła. Dlatego trwajmy w modlitwie dziękczynnej i wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa poprzez udział w nabożeństwach czerwcowych.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.30 gromadzimy się w naszym kościele na  Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

W czwartek na zakończenie oktawy przyniesiemy do  błogosławieństwa wianki z kwiatów  i ziół leczniczych.

Niech nasz gorliwy udział w liturgii oktawy będzie wyrazem wiary  i autentycznego przylgnięcia do Jezusa oraz wdzięczności za Najświętszy Sakrament.

Zapraszam do  udziału, w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych, zapraszam was wszystkich, aby nasza obecność pomogła nam pogłębić nasza wiarę, nadzieję i miłość.

3. We wtorek – 24 czerwca – przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. W piątek – 27 czerwca - przypada  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

- o godz. 8.00 Msza święta dziękczynna za cały rok pracy, z okazji zakończenia roku szkolnego, na którą zapraszam Dyrekcję, Nauczycieli Pracowników i uczniów naszej szkoły oraz dzieci i młodzież naszej parafii wraz z Rodzicami.

- o godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe i  Msza święta.

Z racji uroczystości , w piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych   oraz zachowania dnia pokuty.

5. W sobotę  Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

O godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza święta.

6. We wtorek  – 17 czerwca  – nasza wspólnota parafialna przeżywała uroczystość przyjęcia sakramentu
bierzmowania naszej młodzieży, której przewodniczył Ks. Biskup Damian MUSKUS.

Dziękuję  wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w tej uroczystości  za piękne świadectwo wiary oraz
wspólną modlitwę. Serdecznie dziękuję Rodzicom bierzmowanych za zaangażowanie i przygotowanie uroczystości  oraz wszelkie gesty życzliwości; za dar ołtarza, - nowe lichtarze na stół ofiarny..

Dziękuję młodzieży bierzmowanej za godne i chrześcijańskie, pełne powagi przeżycie Zesłania Ducha Świętego do waszych serc.  Niech  dary Boże, które stały się waszym udziałem, będą dla was mocą, w wyznawaniu wiary i życia zgodnego z Ewangelią..

Jeszcze są wolne miejsca na pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II, która będzie w dniach
od 29 września do 8 października 2014

Swój udział można zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Ogólny program pielgrzymki:

1. Pielgrzymka Dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II do Rzymu.
    W programie Pielgrzymki:
    Sanktuarium Maryjne w Mariazell,w Austrii;
    Florencja,
    trzy dni w Rzymie;
    Neapol,
    rejs na wyspę Capri;
    Pompeje;
    Sanktuarium św. Ojca Pio w San Giovanni Rotondo;
    Manoppello;
    Cascio – miejsce kultu św. Rity
    oraz Asyż.
  2. Koszt 2090 zł. Przy zapisie należy wpłacić 500 zł. zaliczki.

strona internetowa naszej parafii:

www.parafiagiebultow.pl