XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

19 lipca 2015

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek             bł. Czesława, kapłana

w środę                       św. Marii Magdaleny

w czwartek                 św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

w piątek                      św. Kingi, dziewicy

w sobotę                     Święto św. Jakuba, Apostoła

2. W środę – 22 lipca - o godz. 18.00 będzie nabożeństwo do św. Rity i Msza święta ku czci św. Rity w czasie której będą pobłogosławione róże, które przynosimy do kościoła. Intencje modlitewne przez wstawiennictwo św. Rity można składać do koszyczka. przy ołtarzu z figurą św. Rity. Zapraszam na wspólną modlitwę.

3. W sobotę  – 25 lipca – przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców,  z tej racji, w przyszłą niedzielę – 26 lipca - po Mszach świętych o godz. 8.00 i 11.00 , odbędzie  się błogosławieństwo pojazdów. Wszystkich kierujących zapraszam wraz z pojazdami, które    proszę ustawić na parkingu i na palcu szkolnym.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12 lipca 2015

1. Niech czas wakacji sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnień wiary i nawróceniu. Dlatego czerpmy moc z Eucharystii, dzięki której łaska Boża staje się naszym udziałem.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek            Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

w środę                       św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

w czwartek                 Najśw. Maryi Panny  z Góry Karmel (Szkaplerznej)

w sobotę                     św. Szymona z Lipnicy, kapłana

3. W piątek – III miesiąca – o godz. 19.00 będzie Msza święta i nabożeństwo do   Miłosierdzia  Bożego

4. W przyszła niedzielę – 19 lipca – w czasie Mszy świętej o godz. 11.00 będzie udzielany sakrament Chrztu Świętego. Spotkanie dla Rodziców i chrzestnych odbędzie się w środę – 15 lipca – o godz. 19.30.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

5 lipca 2015

1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, na zakończenie Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek      bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

w środę                św. Jana z Dukli, kapłana

w sobotę              św. Benedykta, opata, patrona Europy

3. W sobotę – 11 lipca - ok. godz. 18.00 zatrzyma się w Giebułtowie, na nocleg XXXII Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę. Jeśli będzie taka potrzeba to proszę przyjmijcie z  życzliwością i gościnnością pielgrzymów na nocleg, do swoich domów, a za poniesiony trud            niech dobry Bóg udzieli wam potrzebnych łask i swego błogosławieństwa.

4. Parafia Modlnica zaprasza Chorych i Starszych na dekanalne spotkanie z racji Dnia Chorych i Apostolstwa Chorych, które odbędzie się  w najbliższa sobotę, 11 lipca.

O godz. 10.00 będzie Msza święta połączona z sakramentem Namaszczenia Chorych; po zakończeniu Mszy będzie spotkanie przy stole, w remizie OSP.  Przed Mszą święta będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

5. W dzisiejszą niedzielę przy naszym kościele młodzież z Grupy Światowych Dni Młodzieży, pragnie zachęcić do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która będzie od 6 do 11 sierpnia.

6. W przyszła niedzielę po Mszy świętej po godz. 8.00, będzie Zmianka Różańcowa.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 czerwca 2015 r.

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana   Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

Zakończenie nabożeństw czerwcowych będzie we wtorek, o godz. 18.30

2. Jutro – 29 czerwca - przypada uroczystośoć Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Czcimy ich razem, bo są  dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy  polecać Bożej opiece wszystkich  wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Jest to szczególny dzień modlitwy za Piotra naszych  czasów – Ojca Świętego Franciszka.

Zapraszam  wszystkich parafian na wspólną modlitwę.

Nabożeństwa w dniu jutrzejszym będą w następującym porządku:

- o godz.   8.00 Msza święta

- o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza święta.

3.W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w piątek               św. Tomasza, Apostoła

w sobotę              Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

4. We wtorek, o godz. 19.30 będzie spotkanie dla Parafialnego Komitetu Światowych Dni Młodzieży, serdecznie zapraszamy także na spotkanie wszystkich młodych z naszej parafii, którzy chcieliby się włączyć do pomocy w czasie Światowych Dni Młodzieży w przyszłym roku. Bardzo proszę, aby rodziny, które chcą przyjąć młodzież do swoich domów, złożyły deklaracje w najbliższym czasie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. W czwartek – I miesiąca:

- o godz. 19.00 Msza święta i Godzina Święta połączona z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne

- o godz. 21.00 Msza święta o potrzebne łaski Boże, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

6. W piątek – I miesiąca

- od godz. 18.00 Spowiedź

- o godz. 19.00 Msza święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa

7. W sobotę – I miesiąca

- o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec na który zapraszam Róże św. Faustyny, pani zelator Apolonii STRZELECKIEJ

- o godz. 19.00 Msza święta.

8. Przy wyjściu z kościoła ministranci przekażą nowy numer czasopisma „Chrystus i Ty”, którego tematem jest: „Miłosierdzie Boże źródłem nadziei” wraz z książką „W blasku Bożego Miłosierdzia”.

9. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji.bez tego drogowskazu łatwo się zagubić,

strona internetowa naszej parafii:

www.parafiagiebultow.pl