Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

11 października 2015

 

 

1. W dniu dzisiejszym z całym Kościołem w Polsce przeżywamy XV Dzień Papieski pod hasłem:    „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Włączając się w „Dzieło Nowego Tysiąclecia pragniemy  zbudować żywy pomnik św. Jana Pawła II. Młodzież naszej parafii po Mszy świętej będzie zbierała ofiary  przeznaczone na pomoc stypendialną dla zdolnej młodzieży, aby wesprzeć  ich edukację. Na zakończenie Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.


2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Skorzystajmy z tego daru Bożej Opatrzności i postarajmy się tak zorganizować czas, aby włączyć się w modlitwę różańcową, szczególnie zapraszam dzieci szkół podstawowych. Nabożeństwa różańcowe są  w naszym kościele:

- w dni powszednie o godz. 17.30

- w niedziele o godz. 15.00; bezpośrednio po nabożeństwie jest Msza święta.


3. W ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży dzisiaj, o godz. 19.00w Bolechowicach odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcam i zapraszam  do udziału młodzież naszej parafii.


4. W piątek – III miesiąca – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, będzie połączone z   nabożeństwem różańcowym.


5. W najbliższy piątek - 16 października – o godz. 20.00 będzie dodatkowe nabożeństwo różańcowe dla młodzieży, dlatego serdecznie zapraszam wszystkich młodych naszej parafii na wspólną modlitwę. Kandydaci do bierzmowania w tym tygodniu przychodzą na to nabożeństwo, ramach przygotowania do bierzmowania, zamiast spotkań w poniedziałek i sobotę.


6. W przyszłą niedziele – 18 października – w czasie Mszy świętej o godz. 11.00 będzie udzielany sakrament Chrztu Świętego. Spotkanie dla Rodziców i chrzestnych odbędzie się
w środę  - 14 października – o godz. 18.30.


7. Na wypominki roczne i jednorazowe można będzie składać  codziennie, od przyszłej niedzieli, po Mszach świętych w kancelarii parafialnej.  Modlitwa wypominkowa jest w naszym kościele w niedziele o godz. 7.45 i 10.45, a Msza święta w intencji zmarłych, których polecamy Bogu w modlitwie wypominkowej, w III środę miesiąca.


8. Przypominam, że wszelkie prace związane z budową czy przebudową nagrobków, należy zgłosić w kancelarii parafialnej przed ich rozpoczęciem, aby uzyskać pozwolenie na  ich wykonanie.


9. Pragnę przypomnieć że śmietnik przy cmentarzu nie jest publicznym wysypiskiem wszelkich odpadów. Jest on przeznaczony na odpady i nieczystości z cmentarza. Nie można do niego wyrzucać ziemi czy gruzu oraz wycinanych krzewów. Ponieważ od jakiegoś czasu przywożone są  śmieci z prywatnych domów (odpady po remontach, odzież,  nawet drobny sprzęt domowy, butelki  a także ktoś systematycznie przywozi i wyrzuca do śmietnika kilka worków wykoszonej trawy), przypominam, że koszty wywozu odpadów śmieci z cmentarza  ponosi  nasza parafia, a w ciągu roku musimy na ten cel przeznaczyć nawet do 5 tysięcy złotych. Takie postępowanie jest nieuczciwe i niesprawiedliwe. Dlatego proszę tych nieuczciwych, aby zaprzestali takiego procederu. A wszystkich parafian proszę o zwracanie uwagi, na takie sytuacje. W najbliższym czasie zostanie założony monitoring.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 


 

strona internetowa naszej parafii:

www.parafiagiebultow.pl