O G Ł O S Z E N I A       DU S Z P A S T E R S K I E

UROCZYSTOŚĆZESŁANIA DUCHA  ŚWIĘTEGO   

20 maja2018

 

1.Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Kościół modli się, aby:  „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził do całej  prawdy”.   On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Otwórzmy się na Jego działanie i pamiętajmy, że każda Eucharystia  jest wciąż dokonująca się Pięćdziesiątnica.

2. Jutro, drugi dzień Zielonych Świat. W tym dniu w sposób szczególny czcimy Najświętszą  Maryję Pannę Matkę Kościoła.To Ona, oczekując razem z Apostołami  w Wieczerniku na  Ducha Świętego, stała się wzorem modlącego się Kościoła.

Porządek nabożeństw w  dniu jutrzejszym w naszym kościele:

- o godz.   8.00 Msza święta

- o godz. 17.30  nabożeństwo majowe

- o godz. 17.45  Msza święta

3. Wdzisiejszą niedzielę nasza wspólnota parafialna przeżywa Uroczystość I Komunii Świętej. Łączymy się z radością dzieci, które przyjmują Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie i polecamy ich Bogu w swoich modlitwach, wypraszając dla nich potrzebne łaski, aby wzrastali w Bożej miłości, wierni Ewangelii.

4. Nabożeństwa majowew naszym kościele są  odprawiane:

- w dni powszednie o godz. 18.30

- w niedziele o godz. 15.00. bezpośrednio po nabożeństwie jest Msza święta.

5. Wprzyszłą niedzielę – 27 maja - w czasie Mszy świętej o godz. 11.00  będzie udzielany sakrament chrztu świętego. Spotkanie dla Rodziców i chrzestnych odbędzie się w środę –  23 maja – o godz. 19.45.

4. Wewtorek -22 maja:

- o godz. 17.00 Msza święta dla dzieci pierwszokomunijnych

       - o godz. 18.00 nabożeństwo majowe i do św. Rity, a  następnie  Msza  świętaw czasie której będziemy polecać Bogu  intencje przez wstawiennictwo św. Rity, które proszę składać przed  nabożeństwem. W czasie Mszy świętej będą pobłogosławione róże.

                                   Jest to także liturgiczne wspomnienie św. Rity

6. W sobotę - 26 maja -  będziemy , obchodzić Dzień Matki. Niech nie zabraknie   wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do    siebie.  Wszystkich zapraszam na nabożeństwo majowe o godz. 18.30 i Mszę świętą, podczas której przez  wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować  Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codzienny utrudzeniu.

7. Jeszcze są wolne miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki w dniach  9,10,11 lipca. Zgłoszenia przyjmuje p. Lilianna Wilk