Drukuj

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA


19
października 2014

 

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest poświęcona sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii.

2. W środę – 22 października - liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Niech to dla nas będzie dzień wdzięczności Bogu za życie i posługę Kościołowi Świętego Papieża – Polaka. Zapraszam na   różańcową modlitwę wdzięczności, która będzie połączona z nabożeństwem ku czci św. Jana Pawła II.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

W poniedziałek     Uroczystość św. Jana KANTEGO, kapłana
Głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

We wtorek            bł. Jakuba STRZEMIĘ, biskupa

W czwartek           św. Józefa BILCZEWSKIEGO, biskupa

4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. W dni powszednie
o godz. 17.30
gromadzimy w naszym kościele, a w niedzielę
o godz. 15.00, na nabożeństwie różańcowym. Po zakończeniu nabożeństwa jest Msza święta. Wszystkich Parafian, szczególnie młodzież gimnazjalną, zapraszam na tę modlitwę wokół Maryi,
Matki Jezusa i naszej.

6. Na wypominki roczne i jednorazowe można składać codziennie po Mszach świętych w kancelarii parafialnej.

7. Porządkując groby bliskich, zadbajmy także o te groby, o których już nikt nie pamięta, a także
o porządek na cmentarzu i  wokół cmentarza.

8. Przypominam, że wszelkie prace związane z budową czy przebudową nagrobków, należy zgłosić w kancelarii parafialnej przed ich rozpoczęciem, aby uzyskać pozwolenie na  ich wykonanie.


 

 

 

strona internetowa naszej parafii:

www.parafiagiebultow.pl