Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

22 maja 2016 r.


1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. I oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!


2. W czwartek – 26 maja –  będziemy przeżywali  UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO.

Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z  kościoła na ulice naszej parafii. Będziemy  dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary.

Bardzo proszę aby przygotować ołtarze:

I-szy;    Parafianie z Giebułtowa: ul. Podwikle, Olszynowa, Zarzecze, Leśna, Kliny, Judyty; Władysława Hermana oraz parafianie z Pękowic;

II-gi; Parafianie z Giebułtowa; ul. Orlich Gniazd; Akacjowa, Topolowa, Łąkowa, Malwowa, Brzozowa, Maciejkowa, Ks. Józef Hojoła, Masarska

III-ci: Parafianie  z Trojanowic; ul. Krakowska, Ogrodowa, Prywatna, Wójtowska, Saneczkowa, Wąwozowa, Widokowa

IV-ty; Parafianie z Giebułtowa ul. Trojadyn, Ogrodowa, Pod Orzechami, Jagodowa; Spacerowa, os. Polana, Cicha, Sosnowa, Rajska Słonecznikowa, Poziomkowa, Graniczna, św. Idziego; Zielone Wzgórze; Tęczowe Wzgórze; Wiśniowa; Pogodna;

Udekorujmy nasze domy, szczególnie na trasie procesji, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mógł  je  opromienić Swoim błogosławieństwem.

Porządek nabożeństw w Boże Ciało:

- o godz.   8.00 Msza święta

- o godz. 11.00 Uroczysta Suma, po zakończeniu Mszy Świętej odbędzie się  Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy: ul. Orlich Gniazd, ul. Łąkową i ul. Ks. Józefa Hojoła;

- o godz. 15.00 nabożeństwo majowe i  Msza święta.


3.Wszystkich parafian zapraszam do udziału we Mszy świętej, o godz. 11.00 i procesji, szczególnie; małe dziewczynki do sypania kwiatków oraz małych chłopców z dzwoneczkami; dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej; Strażaków z Giebułtowa i Trojanowic ze swoimi sztandarami. Proszę, aby na procesję zabrać chorągwie i feretrony, baldachim, jeśli to tylko  możliwe w strojach krakowskich.


4. Dzieci klas IV, w Boże Ciało, o godz. 11.00 będą przeżywały Rocznicę I Komunii świętej. Spotkanie dla tych dzieci odbędzie się w środę – 25 maja – o godz. 17.00, a następnie od godz. 17.30 będzie spowiedź.


5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są odprawiane:

- w dni powszednie o godz. 18.30

- w niedziele o godz. 15.00, bezpośrednio po nabożeństwie Msza święta.


6. Z okazji Dnia Matki, który przypada w Boże Ciało, wszystkich serdecznie zapraszam na nabożeństwo majowe i Msze świętą w środę – 25 maja – o godz. 18.30. Niech nie zabraknie  wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do  siebie. Przez  wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować  Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


7. W środę, po Mszy świętej – ok. godz. 19.15 - odbędzie się spotkanie dla ministrantów i lektorów.


9. W przyszła niedzielę – 29 maja – ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Światowe Dni Młodzieży.


10. Dzisiaj o godz. 18.00 będzie nabożeństwo do św. Rity i o godz. 18.30 Msza święta.


11. W dniach od 4 do 6 lipca z naszej parafii organizowany jest wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny do Majdanka, Lublina, Kozłówka, Zamościa, są jeszcze wolne miejsca, chętnych prosimy o zgłoszenie u p. Lilianny WILK, do końca tygodnia

 

 

  

 

 

 

 

www.parafiagiebultow.pl