Drukuj

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

24 maja 2015 r.


1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Kościół modli się,   aby:  „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził do całej  prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Otwórzmy się na Jego działanie i pamiętajmy, że każda Eucharystia  jest wciąż dokonująca się Pięćdziesiątnica.


2. Jutro, drugi dzień Zielonych Świat. W tym dniu w sposób szczególny czcimy Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła. To Ona, oczekując razem z Apostołami  w Wieczerniku na  Ducha Świętego, stała się wzorem modlącego się Kościoła.

Porządek nabożeństw w  dniu jutrzejszym w naszym kościele:

- o godz.   8.00 Msza święta

- o godz. 17.30  nabożeństwo majowe

- o godz. 17.45  Msza święta


3. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są  odprawiane:

- w dni powszednie o godz. 18.30

- w niedziele o godz. 15.00. bezpośrednio po nabożeństwie jest Msza święta.


4. We wtorek - 26 maja -  będziemy , obchodzić Dzień Matki. Niech nie zabraknie  wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do  siebie.  Wszystkich zapraszam na nabożeństwo majowe i Mszę świętą, która będzie jutro odprawiona o godz. 18.30, podczas której przez  wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować  Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.


5. W czwartek – 28 maja - będziemy obchodzić Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana,   a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Zapraszam na wspólną modlitwę intencji kapłanów i o powołania kapłańskie, szczególnie z naszej parafii.W związku z pielgrzymką dzieci I Komunijnych, nabożeństwo majowe w czwartek - 28 maja  - będzie o godz. 19.00, a następnie Msza święta


6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

we wtorek             św. Filipa NEREUSZA, kapłana

w piątek                św. Urszuli LEDÓCHOWSKIEJ, dziewicy

w sobotę              św. Jana SARKANDRA, kapłana i męczennika


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 


 

strona internetowa naszej parafii:

www.parafiagiebultow.pl