IV Niedziela Zwykła

29   stycznia   2017 r.

1. W czwartek - 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zgodnie z żydowskim prawem 40 dni po   urodzeniu Jezusa Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, by je przedstawić Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia przyjdźmy do świątyni ze świecami, które zostaną poświęcone, i przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, będą nam przypominały o Jezusie – Światłości Narodów.

Msze święte połączone z poświęceniem gromnic  będą:

- o godz.  8.00, 18.00 oraz o 21.00 połączone z nabożeństwem ku czci św. Jana Pawła II.

2. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą ogarniamy osoby oddane w szczególny sposób na wyłączna służbę Bogu w licznych zgromadzeniach zakonnych.

3. W piątek – I miesiąca

-  osoby chore i starsze odwiedzę Komunia świętą

* od    godz. 8.00 w Giebułtowie  a od godz. 10.00 w Trojanowicach.

- od godz. 17.00 Spowiedź;

- o godz. 18.00 Msza święta i nabożeństwo do NSPJ

4. W sobotę - I miesiąca:

- o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec na który w sposób szczególny

zaprasza Róże św. Matki Teresy z Kalkuty, pani zelator Anny SIWEK

- o godz. 18.00 Msza święta

5. Wizyta duszpasterska:

DATA

DZIEŃ TYGODNIA

OD GODZ.

MIEJSCOWOŚĆ

REJON

ul. Spacerowa, Fiołkowa, Irysowa; Widokowa

ul. Orlich Gniazd

(od. p. Rafała Solarza do p. Artura Wiechcia

oraz od p. Antoniego Pawliszyna do p. Edwarda Zelka)

Giebułtów

ul. Brzozowa (od p. Mieczysława Knapika)

ul. Orlich Gniazd (do p. Edwarda Wojdyły)

ul. Ks. JózefaHOJOŁA; Masarska

os. Polana

Giebułtów

ul. Olszynowa, (od p. Krystyny Baran)

ul. Zarzecze, ul. Podwikle,  (od p. Bogdana Biela)

ul. Leśna  i  ul. Kliny

Giebułtów

ul. Zielone Wzgórze (od ul. Granicznej)

oraz ul. Bpa Józefa Pelczara

ul. Władysława Hermana i ul. Judyty

6. Intencje mszalne:

III Niedziela Zwykła

22   stycznia   2017 r.

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek         bł. Wincentego LEWONIUKA i Towarzyszy, męczenników z Pratulina

we wtorek                 św. Franciszka SALEZEGO, biskupa i doktora Kościoła

w środę                      Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

w czwartek               świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

w piątek                    bł. Jerzego MATULEWICZA, biskupa

w sobotę                    św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę – 29 stycznia – w czasie Mszy świętej o godz. 11.00, poprzez śpiew kolęd do liturgii włączy się zespół „Giebułtowanie”, natomiast po Mszy świętej, grupa śpiewacza „Bel Canto” działająca przy Centrum Kultury w Zielonkach wraz z naszym panem Organistą, zapraszają na koncert kolęd.

4. Dalszy ciąg kolędy będzie od poniedziałku – 30 stycznia. Plan kolędy będzie podany w przyszłą niedzielę oraz od piątku – 27 stycznia - będzie na stronie internetowej naszej parafii.

II Niedziela Zwykła

15   stycznia   2017 r.

1. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy.

2. W sobotę - 21 stycznia-  przypada Dzień Babci, a w niedzielę - 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy  i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy  już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często wiele im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.

3. W przyszłą niedzielę – 22 stycznia  o godz. 18.00 będzie nabożeństwo do św. Rity,
a  godz. 18.30 Msza święta w czasie której w sposób szczególny będziemy polecać Bogu  intencje przez wstawiennictwo św. Rity, które proszę składać przed  nabożeństwem oraz poświęcone będą róże.

4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

we wtorek                       św. Antoniego, opata

w czwartek                     św. Józefa Sebastiana PELCZARA, biskupa

w sobotę                          św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

5. Wizyta duszpasterska: (została odwołana, nowy plan będzie podany)

www.parafiagiebultow.pl