O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

III  NIEDZIELA ADWENTU

14 grudnia 2014

1. Przeżywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”.
Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

2. We   wtorek – 16 grudnia –rozpocznie się   Nowennę do Dzieciątka Jezus w czasie której będziemy się modlić o dobre przygotowanie naszych rodzin i nas samych do świąt Bożego Narodzenia, chcemy wyprosić  sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

3. W przyszłą niedzielę (21 grudnia) oraz w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia), w czasie Mszy świętej o godz. 11.00 będzie udzielany  Sakrament Chrztu Świętego.

Spotkanie przed chrztami dla Rodziców i chrzestnych, odbędzie się w środę – 17 grudnia - o godz. 18.30.

4. W czwartek – 18 grudnia – z posługą sakramentalną udamy się do osób chorych i starszych; o godz. 14.00 do Trojanowic,  o godz. 15.30 do Giebułtowa.

Zadbajmy aby nasi bliscy skorzystali z łaski Bożej i mogli spotkać się z Chrystusem w sakramentach świętych. Dlatego należy ich zgłosić  w zakrystii . Bardzo proszę   o zorganizowanie dojazdu do zgłoszonych osób.

5. W piątek – III miesiąca -  po Roratach nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6. W sobotę – 20 grudnia – w naszym kościele będzie Dzień Spowiedzi dla całej parafii w    następującym porządku:

od godz. 14.00 do 15.30 Spowiedź

15.30 - 16.00 Przerwa

od godz. 16.00 do 17.30 Spowiedź

Będą zaproszeni kapłani, dlatego zachęcam, aby znaleźć czas i skorzystać w tym dniu z sakramentu pokuty.

7. Zapraszam na Roraty, które codziennie są odprawiane w naszym kościele o godz.18.00.

8. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabyć świece na stół wigilijny.  Przez naszą ofiarę,pragniemy włączyć się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

strona internetowa naszej parafii:

www.parafiagiebultow.pl