O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek               św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

we wtorek                      bł. Karolin KÓZKÓWNY, dziewicy i męczennicy

w środę                          św. Salomei, zakonnicy

w czwartek                    św. Rafała KALINOWSKIEGO, kapłana

w piątek                         Ofiarowanie NMP

w sobotę                        św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

2. W przyszłą niedzielę (23 listopada) nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała Wizytację Kanoniczną, która przeprowadzi Ksiądz Biskup Damian MUSKUS. Bardzo serdecznie proszę i zapraszam, abyśmy wszyscy włączyli się w spotkanie z Księdzem Biskupem. Niech liczny udział w liturgii Mszy świętej oraz poszczególnych punktach programu, będzie wyrazem naszej wiary i przywiązania do Chrystusowego Kościoła oraz szacunku dla Następcy Apostołów, który przybywa do nas w osobie Biskupa Damiana. Niech ten czas będzie przez nas wykorzystany na uwielbienie Boga za wielkie dzieła oraz miłość jaką nas ciągle obdarza.

Program Wizytacji

Niedziela – 23 listopada

Godz.   8.00    Msza święta i powitanie Księdza Biskupa.

Na tę Mszę świętą w sposób szczególny zapraszam  małżeństwa od 25 lat życia małżeńskiego oraz osoby starsze i samotne. Na zakończenie Mszy św., Ksiądz Biskup poświeci figurę św. Rity, ufundowaną przez pielgrzymów, którzy w październiku przebywali między innymi u grobu św. Rity.

Po Mszy świętej:

- Ksiądz Biskup udzieli wszystkim indywidualnego błogosławieństwa

- następnie spotka się z Żywym Różańcem oraz Zespołem „ Giebułtowianie”, na które                             wszystkich serdecznie zapraszam.

Godz. 10.30     Spotkanie Księdza Biskupa z lektorami, ministrantami oraz scholą.

Godz. 11.00    Msza święta, która odprawi Ksiądz Biskup

W czasie Mszy świętej  zostanie wprowadzony przez młodzież naszej parafii znak Światowych Dni  Młodzieży, dlatego na tę Mszę świętą serdecznie zapraszam dzieci i młodzież, szczególnie tych, którzy w czerwcu tego roku, przyjęli sakrament bierzmowania z rąk Księdza Biskupa.

Zapraszam  małżeństwa do 25 lat życia małżeńskiego, szczególnie Rodziców z małymi dziećmi, którym Ksiądz Biskup udzieli indywidualnego błogosławieństwa.

Także przed zakończeniem Mszy świętej podziękujemy Księdzu Biskupowi za czas wizytacji.

Godz. 12.15    Spotkanie Księdza Biskupa z radą Parafialną

Godz. 14.30    Ksiądz Biskup odwiedzi chorych i starszych..

Poniedziałek – 24 listopada

W poniedziałek ( 24 listopada) ksiądz Biskup odwiedzi Zespół Szkół Ponadgimazjalnych.

3. W związku z wizytacją zwracam się z serdeczną prośbą o modlitwę w intencji Księdza Biskupa i naszej wspólnoty  parafialnej, abyśmy wszyscy jak najlepiej wykorzystali czas łaski Bożej.

Zwracam się także  z serdeczna prośbą, zarówno do panów jak i pań, o pomoc w uporządkowaniu terenu przy kościele oraz wokół plebani. Porządki te chcemy przeprowadzić w najbliższą sobotę – 22 listopada –
od godz. 9.00.

Szczegółowy program wizytacji zostanie dostarczony do każdej rodziny.

Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkich zapraszam, do uczestnictwa w modlitwie  i spotkaniach
z Księdzem Biskupem.

4. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

- w poniedziałek (17 listopada) o godz. 18.00 Rady Parafialnej

- w czwartek  (20 listopada) o godz. 18.30 dla Scholi

- w sobotę (22 listopada) o godz. 8.30 dla lektorów i ministrantów.

5. W piątek – III miesiąca – o godz. 17.00 będzie Msza święta i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6. Dzisiejsza składka, którą zbierają przedstawiciele młodzieży naszej parafii, zaangażowani
w przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, jest przeznaczona na potrzeby związane z
organizacją Tego święta młodych z całego świata, które będzie w 2016 roku w Krakowie.

strona internetowa naszej parafii:

www.parafiagiebultow.pl