Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 sierpnia 2016 r.

 


1. W czwartek – 1 września – będziemy przeżywali liturgiczną Uroczystość ku czci patrona naszej parafii św. Idziego.

Msze święte w tym dniu będą:

- o godz. 8.00 która, będzie na rozpoczęcie nowego roku szkolnego: zapraszam dzieci  i młodzież naszej parafii oraz Dyrekcje, Grono Pedagogiczne, pracowników   i uczniów  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, aby modlić się o błogosławieństwo  w nowym roku szkolnym.

- o godz. 18.00 Uroczysta Msza święta i nabożeństwo ku czci św. Idziego.

Serdecznie zapraszam wszystkich parafian, na Msze święte, abyśmy w tym dniu uczcili patrona naszej parafii.


2. W piątek – I miesiąca:

- od godz. 9.00 odwiedzę chorych i starszych z Komunią świętą w Giebułtowie, od godz. 10.30
w Trojanowicach.

- od godz. 18.00 Spowiedź, także  przed uroczystością odpustową .

Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty, abyśmy mogli godnie i po  chrześcijański przeżywać uroczystość odpustową

- o godz. 19.00 Msza święta i nabożeństwo ku czci NSPJ

- o godz. 21.00 Msza święta i nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II


3. W sobotę – I miesiąca

- o godz. 18.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, na który w sposób szczególny zapraszam Róże św. Brata Alberta, pani zeleator Haliny KUCHARSKIEJ.

- o godz. 19.00 Msza święta


4. W przyszłą niedzielę 4 września – nasza parafia będzie przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci św. Idziego. Jest to szczególny dzień łaski Bożej, w którym możemy uzyskać darowanie kar za nasze grzechy pod zwykłymi warunkami: należy  przystąpić do Komunii świętej oraz odmówić wierzę w Boga Ojca… i modlitwę w intencjach Ojca świętego. Postarajmy się w pełni wykorzystać łaskę Bożą oraz po chrześcijańsku i w duchu wiary przeżyć ten odpustowy dzień. Wszystkich parafian i gości serdecznie zapraszam szczególnie na Sumę Odpustowo godz. 11.30, którą będzie celebrował nasz rodak Ks. Prałat Krzysztof NOWAK, obchodzący w tym roku jubileusz 50-lecia kapłaństwa.

Na zakończenie tej uroczystej Mszy świętej odbędzie się procesja eucharystyczna

Proszę, aby  na procesję zabrać feretrony, chorągwie, baldachim w strojach krakowskich. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków i małych chłopców do dzwonienia oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej, w strojach komunijnych. Zapraszam Strażaków z Giebułtowa i   Trojanowic w strojach galowych, ze swoimi sztandarami.


5. W sobotę –3 września –o godz. 8.30 odbędzie się spotkanie dla ministrantów i lektorów.


6. W związku z uroczystością odpustową, zwracam się z prośba o pomoc w uporządkowaniu terenu wokół kościoła i budynków plebańskich. Ufam, że wspólne zaangażowanie będzie wyrazem naszej czci, dla naszego patrona a także wyrazem troski o wspólne dobro. Wszystkich chętnych zapraszam w sobotę – 3 września - ok. godz. 9.00.

 

 

 

 

www.parafiagiebultow.pl