Drukuj

O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

XXII   NIEDZIELA   ZWYKŁA

31sierpnia 2014 r


1. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci naszego patrona św. Idziego, opata. Bogu wszechmogącemu dziękujemy za naszego orędownika, który swoim wstawiennictwem wyprasza nam potrzebne łaski i błogosławieństwo, abyśmy stawali się prawdziwymi uczniami naszego Mistrza i Pana, Jezusa Chrystusa. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny czyli darowanie kar za nasze  grzechy spełniając następujące warunki; należy przystąpić do Komunii świętej oraz odmówić; „Ojcze nasz…”; Wierzę w  Boga Ojca…” i modlitwę w intencjach Ojca świętego,

2. Jutro -  1 września – Uroczystość św. Idziego, patrona naszej parafii, poprzez wspólną modlitwę, będziemy wypraszać potrzebne łaski dla całej naszej wspólnoty:

Msze święte w dniu jutrzejszym będą:

- o godz. 8.00 która, będzie na rozpoczęcie nowego roku szkolnego: zapraszam dzieci  i młodzież naszej parafii oraz Dyrekcje, Grono Pedagogiczne, pracowników   i  uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, aby modlić się o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym.

- o godz. 18.00 Uroczysta Msza święta i nabożeństwo ku czci św. Idziego.

Zapraszam wszystkich Parafian na wspólną modlitwę.

3. We wtorek o godz. 21.00 będzie Msza święta o potrzebne łaski Boże, przez wstawiennictwo
św. Jana Pawła II.


4. W czwartek – pierwszy miesiąca:

- o godz. 19.00 Msza święta i Godzina Święta połączona z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne


5. W piątek – pierwszy miesiąca :

- od godz. 18.00 Spowiedź

- o  godz. 19.00 Msza święta i nabożeństwo do NSPJ


6. W sobotę –  pierwszą miesiąca:

- o godz. 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, na który w sposób szczególny zapraszam Róże św. Brata Alberta, pani zelator Grażyny SOBOCIŃSKIEJ

- o godz.  19.00 Msza święta.

7. W czwartek – 4 września – o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie przed pielgrzymkowe, na które zapraszam wszystkich, którzy zgłosili swój udział, w czasie spotkania proszę wpłacić ostatnią ratę.


8. W przyszła niedzielę odbędzie się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, do udziału w której zaprasza wszystkie rodziny naszej archidiecezja ks. Kard. Stanisław Dziwisz.


9. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego przeżywania dzisiejszego święta.

 

 

 

strona internetowa naszej parafii:

www.parafiagiebultow.pl