Drukuj

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

12 czerwca 2016 r.

 

1. Miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa, skłania nas do dziękczynienia za wielkie dzieła Boże, które dokonały się przez Jezusa Chrystusa. Dlatego trwajmy w modlitwie dziękczynnej i wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa poprzez udział w nabożeństwach czerwcowych, które w naszym kościele są odprawiane:

- w dni powszednie o godz. 18.30

- w niedziele o godz. 15.00; bezpośrednio po nabożeństwie jest Msza święta.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek                 św. Antoniego z Padwy

we wtorek                        bł. Michała KOZALA, biskupa i męczennika

w środę                            bł. Jolanty , zakonnicy

w piątek                           św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

3. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, w naszej diecezji odbywa się peregrynacja Krzyża i ikony Matki Bożej. W najbliższy czwartek – 16 czerwca -  o godz. 15.00 znaki te przybędą do Bolechowic i będą tam przebywały do piątki. Zapraszamy, szczególnie młodzież naszej parafii, do wspólnej modlitwy, niech nasz udział będzie wyznaniem naszej wiary oraz troski o wielkie dzieło jakim jest Światowe Dni Młodzieży. Szczegółowy program modlitewnego czuwania przy świętych znakach jest wywieszony w gablocie.

4. W przyszłą niedzielę – 19 czerwca  - w czasie Mszy świętej o godz. 11.00 będzie udzielany Sakrament  Chrztu Świętego. Spotkanie dla Rodziców i Chrzestnych odbędzie się w środę
– 15 czerwca – o godz. 19.15.

 


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

5 czerwca 2016 r.

 

1. Miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa, skłania nas do dziękczynienia za wielkie dzieła Boże, które dokonały się przez Jezusa Chrystusa. Dlatego trwajmy w modlitwie dziękczynnej i wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa poprzez udział w nabożeństwach czerwcowych, które w naszym kościele są odprawiane:

- w dni powszednie o godz. 18.30

- w niedziele o godz. 15.00; bezpośrednio po nabożeństwie jest Msza święta.

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w środę                            św. Jadwigi, Królowej

w sobotę                           św. Barnaby, Apostoła

3. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.00 będzie Zmianka Różańcowa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

29 maja 2016 r.


 

1. W środę rozpocznie się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa, jest to czas, który skłania nas do dziękczynienia za wielkie dzieła Boże, które dokonały się przez Jezusa Chrystusa. Z przebitego Serca Zbawiciela wypłynęła Krewi i woda i tam wzięły początek sakramenty Kościoła. Dlatego trwajmy w modlitwie dziękczynnej i wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa poprzez udział w nabożeństwach czerwcowych. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych.


2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.30 gromadzimy się w naszym kościele na  Mszy świętej, a po jej zakończeniu jest nabożeństwo i procesja w czasie, której podążamy za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

W czwartek na zakończenie oktawy przyniesiemy do  błogosławieństwa wianki z kwiatów  i ziół leczniczych.

Niech nasz gorliwy udział w liturgii Oktawy będzie wyrazem wiary  i autentycznego przylgnięcia do Jezusa oraz wdzięczności za Najświętszy Sakrament.

Zapraszam do  udziału, w tych nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych, zapraszam  was wszystkich, aby nasza obecność pomogła nam pogłębić nasza wiarę, nadzieję i miłość.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek                św. Jana SARKANDRA, kapłana i męczennika

we wtorek                      Święto Nawiedzenia NMP


4. W czwartek – I miesiąca

- o godz. 18.30 Msza święta i nabożeństwo czerwcowe oraz Godzina Święta i procesja.

- o godz. 21.00 Msza święta i nabożeństwo do św. Jana Pawła II.


5. W piątek – 3 czerwca - przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów

Z racji uroczystości , w piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych   oraz zachowania dnia pokuty.


6. W piątek – pierwszy miesiąca:

- od godz.  9.00 odwiedzę chorych i starszych z Komunią świętą w Giebułtowie,

a ok. godz. 10.30 w Trojanowicach.

- od godz. 17.30 Spowiedź

- o godz.   18.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza święta.


7. W sobotę  Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

- godz. 18.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza święta.


  

 

 

 

 

www.parafiagiebultow.pl