Parafia Giebułtów

Kościół św. Idziego,opata w Giebułtowie - Archidiecezja krakowska

Ogłoszenia Parafialne

O G Ł O S Z E N I A       DU S Z P A S T E R S K I E

 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

21 maja  2023 r.

1.Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” .I tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami, aby przygotować nam miejsce. My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły –
z Ducha Świętego, który  nieustannie nas wspiera i pociesza.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w środę                       święto Nawiedzenia NMP           

w piątek                      św. Filipa Nereusza, kapłana

w sobotę                     św. Pawła VI, papieża

 

  1. W poniedziałek – 22 maja – wspomnienie św. Rity, porządek nabożeństw będzie następujący:

– o godz. 17.00 Msza święta dla dzieci I-szo komunijnych w ramach Białego Tygodnia

– o godz. 18.00 Nabożeństwo do św. Rity i nabożeństwo majowe

– o godz. 18.30 Msza święta i błogosławieństwo róż.

 

4.W piątek – 26 maja –  będziemy , obchodzić Dzień Matki. Niech nie zabraknie  wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do  siebie.  Wszystkich zapraszam na nabożeństwo majowe o godz. 18.30 i Mszę świętą, podczas której przez  wstawiennictwo Najświętszej ze wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować  Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, naszym przygotowaniem do tej uroczystości jest nowenna do Ducha Świętego, która połączona jest z nabożeństwem majowym.

 

  1. W przyszłą niedzielę – 28 maja – w czasie Mszy świętej o godz. 11.00 będzie udzielany sakrament chrztu świętego. Spotkanie przed chrztami dla Rodziców i chrzestnych odbędzie się we wtorek – 23 maja –
    o godz. 19.30.

 

  1. Za dwa tygodnie, w niedzielę 4 czerwca, nasza parafia będzie przeżywała wizytację kanoniczną, którą przeprowadzi Ksiądz Biskup Robert CHRZĄSZCZ. Szczegółowy plan wizytacji będzie podany w przyszłą niedzielę.

 

© 2020, Parafia Giebułtów.

Secured By miniOrange