Parafia Giebułtów

O G Ł O S Z E N I A       DU S Z P A S T E R S K I E

II NIEDZIELA ZWYKŁA

16 stycznia 2022 r.

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

w poniedziałek           św. Antoniego, opata

w środę                       św. Józefa Sebastiana PELCZARA, biskupa

w czwartek                 św. Sebastiana, męczennika

w piątek                     św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

1. W piątek przypada Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy  już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często wiele im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.
  2. W piątek – III miesiąca – o godz. 17.00 Msza święta i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. W sobotę – 22 stycznia – o godz. 18.00 będzie nabożeństwo do św. Rity, o godz.18.30 Msza święta oraz błogosławieństwo róż. Intencje przez wstawiennictwo św. Rity można składać przed nabożeństwem.
  4. W tym tygodniu, zapraszam na Mszę święta z błogosławieństwem dla Rodzin i domów, parafian
    z Trojanowic i Pękowic

ul. Krakowskie Przedmieście, Na Kąty, Słoneczna, Akacjowa, Nad Strugą,

ul. Krakowska /numery parzyste/

ul. Ogrodowa, Prywatna, Na Pętli, Wspólna, Wąska

ul. Krakowska /numery nieparzyste/

ul. Galicyjska, Wąwozowa, Widokowa, Saneczkowa, Wójtowska, Jurajska

Pękowice

ul. Galicyjska, Jurajska, Ojcowska, Łąkowa, Stroma, Na Wzgórzu

* Po wspólnej modlitwie przedstawiciele rodzin zabiorą z kościoła do swoich domów przygotowaną modlitwę
   błogosławieństwa domu, wodę święconą oraz kadzidło i kredę

* Po Mszy Świętej w swoich domach, przy zapalonej świecy, niech zgromadzą się domownicy na modlitwie
   błogosławieństwa domu. Gospodarz domu niech pokropi wodą święconą dom i przekaże wszystkim do
   ucałowania krzyż.

* ofiary, które składaliście w czasie kolędy dla pana Kościelnego w związku z jego całoroczną posługą
w naszej parafii, będzie można złożyć do koszyczka na ołtarzu św. Idziego.

Poproszono mnie o przekazanie następującej informacji:

Przy kortach tenisowych w Giebułtowie powstał nowy obiekt „Basenova”. Wszystkich chętnych, zarówno dzieci jak i dorosłych, prowadzący serdecznie zapraszają na zajęcia nauki pływania oraz codzienny relaks
w wodzie. Można także skorzystać z sauny oraz z inhalacji solnej.

© 2020, Parafia Giebułtów.