Parafia Giebułtów

Kościół św. Idziego,opata w Giebułtowie - Archidiecezja krakowska

III WIELKANOCNA

18 kwietnia 2021

1. W trzecią niedzielę wielkanocna rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Wzywa nas do tego sam zmartwychwstały Chrystus, który – jak mówi Ewangelia – dołączył do uczniów idących do Jerozolimy z Emaus i wyjaśniał im Pisma. Chciał bowiem, aby odkryli w ukrzyżowanym Nauczycielu zwycięskiego Mesjasza – Króla, jak jest napisane o Nim „w Prawie Mojżesza , u Proroków
    i w Psalmach”.

Prośmy zmartwychwstałego Pana, aby zechciał iść także z nami drogą zmagań, cierpień i codziennej pracy i służby i raczył nam wyjaśniać wszystko co jest w Ewangeliach i pismach apostolskich.

Dlatego postarajmy się aby szczególnie  w tych dniach odrywać bogactwo słowa Bożego, które zawarte jest na kartach Pisma Świętego.

1. W czwartek – 22 kwietnia – o godz. 18.00 będzie nabożeństwo do św. Rity i Msza święta oraz błogosławieństwo róż. Intencje przez wstawiennictwo św. Rity można składać  przed nabożeństwem.

1. W piątek – 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  1. Transmisje internetowe:

• czwartek – 22 kwietnia –  o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Rity i Msza święta

• sobota – 24 kwietnia – godz. 19.00 Msza święta

• niedziela – 25 kwietnia – Msze święte o godz. 8.00 i 11.00

© 2020, Parafia Giebułtów.