Parafia Giebułtów

O G Ł O S Z E N I A       D U S Z P A S T E R S K I E

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28  kwietnia 2024 r.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

– w poniedziałek                    św. Katarzyny Sienieńskiej, patronki Europy

– w środę                                św. Józefa, rzemieślnika

– w czwartek                          św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

– w piątek                               Uroczystość NMP Królowej Polski

– w sobotę                               św. Floriana, męczennika

1. W poniedziałek rozpocznie się nowennę przed uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej archidiecezji.
  2. We wtorek – 30 kwietnia – o godz. 19.30, odbędzie się spotkanie dla Rodziców dzieci klas III, w związku z przygotowaniem do I Komunii świętej.
  3. W środę rozpoczyna się miesiąc maj, który w sposób szczególny poświęcony jest czci Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.30,
    a w niedzielę o godz. 15.00.
    Bezpośrednio po nabożeństwie będzie Msza święta. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian, szczególnie dzieci, na nabożeństwa majowe.
  4. W środę – 1 maja – odwiedzę chorych i starszych z Komunią świętą

– od godz. 8.00 w Giebułtowie,

– od godz. 11.00 w Pękowicach

– od godz. 11.30 w Trojanowicach

1. W czwartek – pierwszy miesiąca:

– o godz. 18.30 nabożeństwo majowe

i Godzina Święta połączona z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne.

– o godz. 21.00 będzie Msza święta i nabożeństwo ku czci św.  Jana Pawła II

1. W piątek 3 majaUROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI

Jest to także uroczystość odpustowa w naszej parafii.

Msze święte w tym dniu będą:

– o godz.   8.00

– o godz. 11.30 Uroczysta Suma Odpustowa.

Na zakończenie Sumy odbędzie się procesja eucharystyczna. Bardzo proszę aby    na procesje zabrać  feretrony, chorągwie, baldachim. Małe  dziewczynki proszę do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia. Zapraszam także Strażaków z Giebułtowa i Trojanowic ze  swoimi sztandarami.

– o godz. 15.00 Nabożeństwo majowe i Msza święta.

Wszystkich Parafian i gości zapraszam do udziału w tych uroczystościach.

1. W sobotę – 4 maja – o godz. 16.00 będzie Msza święta w intencji Strażaków z Giebułtowa i Trojanowic, z okazji ich patronalnego święta, ku czci św. Floriana. Strażaków, ich bliskich i sympatyków, oraz wszystkich którzy chcą wyrazić swoje poparcie i zaufanie oraz wdzięczność dla strażaków, serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.
  2. W sobotę – pierwszą miesiąca:

– o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu na którą w sposób szczególny zapraszam

Róże św. M. Teresy z Kalkuty, pani zelator Anny SIWEK

– o godz. 18.30 nabożeństwo majowe i Msza święta.

© 2020, Parafia Giebułtów.

Secured By miniOrange